Візовий режим Єгипту

Яка епідеміологічна ситуація в Єгипті? 

Нагадаємо, що туристи з України літають на курорти Єгипту прямими рейсами. І після повернення назад масових випадків привозу коронавируса поки немає. З цього можна зробити висновок, що ситуація нормальна, нічого страшного в Єгипті не відбувається. Всього з початку пандемії зареєстровано 19 випадків смерті іноземних громадян від коронавируса. Цієї цифри вже можна довіряти, адже випадки з іноземцями точно зафіксовані всі. Цифра знову ж показує нам, що нічого страшного в Єгипті не відбувається. Випадків зараження іноземців зафіксовано 172.

Правила в'їзду

Особи що прибувають в аеропорти Єгипту повинні мати негативний результати ПЛР-тесту на COVID-19 терміном давності не більше 72 годин з моменту вильоту

 - Давність тесту вираховується як різниця між моментами забору зразка в лабораторії і вильоту рейсу в Єгипет;

- Діти до 6 років звільнені від складання цього тесту;

- Результат тесту приймається тільки в роздрукованому вигляді з печаткою лабораторії. Не береться в електронному вигляді, не приймаються SMS-повідомлення. У документі не повинно бути виправлень;

- Результат тесту приймається тільки на арабському або англійською мовами;

- В результаті тесту повинна бути точно вказана дата і час забору біоматеріалу, а також тип зразка;

- В результаті тесту повинен бути точно вказано тип тесту - ПЛР.

 Тест по прибуттю на курорти

Цей виняток зроблено лише для прибуваючих прямими рейсами (без пересадки в Єгипті) в аеропорти Хургади, Шарм-ель-Шейха, Марса Алам, Таби.  В цьому випадку можна не здавати тест заздалегідь, а здати його в будівлі аеропорту. Ціна тесту - 30 доларів США. Після здачі тесту турист зобов'язаний чекати результату в самоізоляції в номері свого готелю. Раніше  на ці курорти взагалі не був потрібен тест, але з 1 вересня 2020 року потрібно. 

Правила носіння масок і дистанції

З 30 травня в Єгипті стало обов'язковим носіння масок у громадському транспорті, магазинах, офісах банків, державних установах та офісах приватних компаній. Також діє вимога соціальної дистанції - 1 метр або далі. За фактом ці заходи мало хто дотримується. Люди самі вирішують, бояться вірусу - носять маску, не бояться - не носять. Теоретично, передбачений штраф - 4000 єгипетських фунтів, але людей штрафують тільки в крайніх випадках. Ніяких рейдів, як в Туреччині або ОАЕ, не влаштовують.  

Правила в готелях

У готелях гості  не зобов'язані носити маски, хіба що в разі масових заходів. Персонал носить маски і дотримується дистанції від гостей. У ресторані тепер немає звичного «шведського столу», а всі страви виставлені за склом. Гості просять персонал покласти порцію бажаного страви.

 

Тимчасове скасування оплати за візу

До 30 квітня 2021 року плата за візу в Єгипті скасовано. Нагадаємо, що ця плата становить 25 доларів США. При в'їзді на Синай зараз дають повноцінну візу, а не ставлять Синайський штамп як раніше. Ціни на вхідні квитки на пам'ятки тимчасово знижені в два рази. На жаль, це не стосується аквапарків та парків розваг.

Інформація актуальна станом на 23 жовтня 2020 року.