Коронавірус (COVID-19) в Туреччині - правила для туристів.

Коронавірус (COVID-19) в Туреччині - правила для туристів.

При в'їзді на територію Туреччини не потрібно заздалегідь зданий ПЛР-тест на коронавірус.

Однак при наявності ознак зараження (висока температура, кашель) пасажира просять пройти ПЛР-тест на COVID-19. Тест безкоштовний! Результат тесту буде отримано протягом 4 годин, і цей час потрібно почекати в будівлі аеропорту.

Необхідно заповнити декларацію, в якій головні моменти: номер крісла в літаку і місце відпочинку. Це потрібно на той випадок, якщо інфікованим виявиться хтось із присутніх на борту. У цьому випадку влада знайде його сусідів (праворуч, ліворуч, спереду і ззаду), і цих людей попросять здати ПРЦ-тест на COVID-19. Тест безкоштовний!

У разі негативного результату тесту можна спокійно відпочивати далі. У разі позитивного доведеться провести час в спеціальному карантинному номері готелю. Додаткові дні проживання оплачує готель. Зворотній рейс забезпечує туроператор. У разі поганого самопочуття доставлять до лікарні. У будь-якому випадку заходи по лікуванню оплачуються страховкою (якщо розміру її покриття вистачає).

Обмеження пересування по території Туреччини для туристів немає.

Масковий режим.

Зараз масковий режим діє у всіх провінціях Туреччини (всього їх 81). Але дотримується і контролюється всюди по-різному.

Скрізь правило одне: потрібно перебувати в масці за межами будинку. Однак про готелі правила нічого не говорять, тому в готелях гості ходять без масок по всій території, включаючи пляжі (якщо готель має свій пляж). Але якщо пляж громадський, то правила вимагають носити маску.

Важливий момент!

У Туреччині носіння маски на підборідді є таким же порушенням, що і відсутність маски. Штраф такий же.

З штрафами спочатку творився справжній «цирк». Стаття 282 Закону про Громадську Гігієну не призначить штраф чітко. Тому спочатку призначати розмір штрафу почали місцева влада за принципом «хто на що здатний». Склалася анекдотична ситуація, коли в Стамбулі в різних районах міста штрафи варіювалися від 379 до 3 150 турецьких лір! Тільки 19 червня мер зібрав усіх голів муніципалітетів на нараду, і вони виробили єдиний розмір штрафу за відсутність маски - 900 турецьких лір. Згодом цю цифру взяли більшість провінцій країни. Але не все, в деяких провінціях штрафи трохи більше або трохи менше. 

У провінції Анталья (курорти Анталья, Белек, Сіде, Кемер, Аланья) найм'якше відношення. Тут влада влаштовує перевірки в установах, на вулицях і пляжах. Всіх попереджають, роздають брошури про коронавіруси, пояснюють заходи безпеки. Але нікого поки не штрафують. Найбільшу перевірку влаштовували на початку серпня. Перевірили 8715 об'єктів в місті. Всіх попередили, але штраф не виписували. Оскільки нікого не штрафують, то і розмір штрафу в Антальї сказати складно. Ймовірно, якщо будуть штрафувати, то на 900 лір за «стамбульському стандарту». У Стамбулі ставлення більш суворе. Тут реально штрафують за відсутність на обличчі маски. Штраф в Стамбулі - 900 турецьких лір. Поліція зазвичай не чергує на вулицях, а влаштовує рейди. Зазвичай стоять на жвавих вулицях, ловлять близько 100 порушників, потім їдуть. Мабуть у них такий план по вилову порушників. Якщо просто зустрічаєтеся з поліцейським, а Ви без маски, то він просить одягнути маску. І краще це зробити, щоб не провокувати штраф. Є місця, де поліцейських завжди багато, наприклад площа Султанахмет (між Блакитною мечеттю і Святою Софією), і в цих місцях маску носити доведеться.

Актуально станом на 23 жовтня 2020 року.